Vreme bo našo državo razdelilo nad dva dela

Čeprav smo že zakorakali v september, poletje še ni reklo zadnje besede. Prvi teden bo prinesel veliko sonca in popoldanske temperature med 25 in 30 stopinj. Izjema bo le jutrišnji dan, ko nas bo od zahoda prešla vremenska fronta z nevihtami. Nastajali bodo nalivi, ob katerih lahko pade večja količina dežja, zato je Arso za Primorsko, Notranjsko in Gorenjsko izdal oranžno opozorilo.

Noč bo v zahodni Sloveniji oblačna s krajevnimi padavinami, ki bodo najbolj verjetne na Goriškem in v Posočju. Proti vzhodu bo še prevladovala jasnina. Zaradi oblakov in vetra bo jutro marsikje nenavadno toplo za začetek septembra. Ob morju, kjer se bo krepil jugo, bo okoli 22 stopinj. Na Štajerskem in v Prekmurju se bo živo srebro ustavilo pri približno 18 stopinjah, drugod pa se bodo jutranje temperature gibale med 13 in 16 stopinjami.

Jutri bo vreme našo državo razdelilo na dva dela. Medtem ko bo v vzhodni polovici Slovenije še nekaj sonca, bo na zahodu pogosto deževalo. Nastajali bodo ozki nevihtni pasovi, ob katerih lahko v kratkem času pade več kot 100 litrov dežja na kvadratni meter. Pričakovati je močan porast manjših rek in hudournikov, ki lahko lokalno tudi poplavijo. Kontrast med zahodom in vzhodom se bo poznal tudi pri temperaturah. Ob dežju ponekod na zahodu ne bo niti 20 stopinj, povsem drugače pa bo na vzhodu, kjer se bo ob jugozahodniku živo srebro približalo 30 stopinjam.

V sredo zjutraj bo marsikje po nižinah oblačno ali megleno, čez dan pa bo spet prevladovalo sončno vreme. Popoldne lahko nastane kakšna ploha ali nevihta. V četrtek bo sončno in zelo toplo z najvišjimi temperaturami okoli 29 stopinj. Ob koncu tedna bodo sonce občasno zakrivali oblaki, predvsem v petek in soboto pa bo nastalo nekaj neviht.

Scroll to Top